مزایای سرمایه گذاری در طلا برای گروه پزشکی

سرمایه گذاری گروه پزشکی
سرمایه گذاری پزشکان
چکیده این مطلب

قبلا به بهترین روشهای سرمایه گذاری در ایران در مواقع پر ریسک اقتصادی (برای گروه پزشکی) اشاره کردم. یکی از بهترین این روش‌ها سرمایه گذاری در طلا است.

سرمایه گذاری پزشکان

بسیاری از همکاران در گروه پزشکی به دنبال راهی برای حفظ ارزش پول خود در بلند مدت هستند. پولی که به زحمت به دست آمده اگر در بانک نگهداری شود، به سرعت ارزش خود را از دست می دهد. قبلا به بهترین روشهای سرمایه گذاری در ایران در مواقع پر ریسک اقتصادی (برای گروه پزشکی) اشاره کردم. یکی از بهترین این روش‌ها سرمایه گذاری در طلا است.


طلا

ارزش طلا به دلیل کمیابی آن، کاربردپذیری آسان، مقاومت در مقابل زنگ زدن و خوردگی، رنگ متمایز و واکنش‌ناپذیری با دیگر عناصر است. ویژگی‌هایی که در کمتر فلز دیگری دیده می‌شود.

طلا از آغاز تاریخ مکتوب بشر همواره فلزی گران‌بها و محبوب بوده ‌است که برای ضرب سکه، ساخت جواهرات و کاربردهای هنری استفاده می‌شده‌ است. در گذشته سیاست مالی بسیاری از کشورها بر پایه استاندارد طلا استوار بود یعنی پول هر کشوری معادل مقدار مشخصی از طلا بود. استاندارد طلا از آغاز جنگ جهانی اول در بیشتر کشورهای اروپایی و پس از آن به تدریج در کشورهای دیگر کنار گذاشته شد و سیاست پول بی‌پشتوانه جایگزین آن شد.


بر اساس برآوردها از کل طلای استخراج شده، ۵۰٪ آن به صورت جواهرات، ۴۰٪ به صورت شمش‌ها و سکه‌های سرمایه‌گذاری در ذخایر طلای رسمی بانک‌های مرکزی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌های شخصی و حدود ۱۰٪ در بخش صنعت نگهداری می‌شود.


مزایای سرمایه گذاری در طلا


۱- حفظ ارزش در بلند مدت در مقابل تورم

ایران کشوری است که تورم بالا در آن تبدیل به یک مساله معمول شده است. اگر شما نتوانید به روشی ارزش پول خود را حفظ کنید عملا نتیجه دسترنج خود را از بین رفته خواهید دید. یکی از بزرگترین مزیت‌های طلا حفظ ارزش در مقابل شرایط تورمی است. نمودار زیر بازدهی سکه طلا در ۷ سال اخیر را نشان می دهد.


سرمایه گذاری پزشکان


همانطور که مشاهده می کنید سکه طلا بعد از شاخص بورس بیشترین بازدهی را داشته و به خصوص بسیار بیشتر از تورم رشد کرده است. اگرچه به دلایلی شاخص بورس رشد بسیار بیشتری داشته ولی همچنان طلا برای افراد ریسک گریز یکی از بهترین سرمایه گذاری ها محسوب می شود.

۲- حفظ ارزش در بحران‌ها

در تمام دنیا در شرایط بحرانی بسیاری از دارایی ها ارزش خود را از دست می دهند. حتی در شرایط بسیار بحرانی ممکن است مسکن و سهام دچار افت ارزش شدید شوند ولی طلا همواره ارزش حود را حفظ می‌‌کند.


۳- نقد شوندگی بالا

شاید بتوان طلا را نقد شونده ترین سرمایه گذاری در دنیا دانست! مثلا شما اگر یک ملک گرانقیمت داشته باشید ولی در شرایط رکودی بخواهید آن را به فروش برسانید ممکن است ماه‌ها خریداری برای آن در قیمت مد نظر شما پیدا نشود و یا با اختلاف قیمت زیاد حاضر به خرید ملک شما باشند. یا در بورس مواقعی (البته بسیار نادر) پیش می‌آید که سهمی را که مالک آن هستید نمی‌توانید به سرعت بفروشید. اما طلا همیشه خریدار دارد زیرا هیچ وقت ارزش واقعی خود را از دست نمی‌دهد.


نکته مهم!


شاید بزرگترین نقطه ضعف طلا برای سرمایه گذاری خطر نگهداری آن باشد. ولی روشهای مختلفی وجود دارد که شما می توانید طلا بخرید بدون اینکه نگران نگهداری آن باشید. در «دوره تخصصی سرمایه گذاری و جهش مالی برای گروه پزشکی» که به طور مفصل به سرمایه گذاری های مختلف پرداخته‌ام، روشهای مختلف سرمایه گذاری در طلا بدون اینکه ریسکی جهت نگهداری آن متقبل شوید را هم بر شمرده‌ام. جهت مشاهده اطلاعات کاملتر در مورد این دوره بر تصویر زیر کلیک کنید:

سرمایه گذاری پزشکانمرتبط هایی که می پسندید

مدیکال برندینگ

چرا باید خود را به یک برند در حیطه کاری پزشکی تبدیل کنید؟

بازاریابی و برندسازی پزشکی

به عنوان کسی که در حیطه پزشکی کار می کنید، ایجاد یک برند قوی می‌تواند کلید برتری شما در...

تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال در بورس چیست؟

سرمایه گذاری گروه پزشکی

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی بررسی عواملی است که می تواند بر ارزش یک شرکت و در نهایت قیمت...

مدیریت بیمار ناراضی

بیمار ناراضی و شاکی را چگونه مدیریت کنیم؟

مهارت‌های ارتباطی گروه پزشکی

اگر یک فرد در گروه پزشکی ( پزشک، دندانپزشک، داروساز، دامپزشک، فیزیوتراپیست و ...) یا مجموعه (درمانگاه، کلینیک،...

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

دانلود فیلم 28 دقیقه ای "پنج روش سرمایه گذاری کم ریسک برای گروه پزشکی"