سه گام مهم در برندسازی شخصی (پرسونال برندینگ) گروه پزشکی

بازاریابی و برندسازی پزشکی
مدیکال برندینگ
چکیده این مطلب

در واقع کسی که باید این تفاوت را بین شما و دیگر رقبا (همکاران) ایجاد کند و بعد آن را به مخاطبان (بیماران) نشان دهد، خود شما هستید! و این کار از طریق برندسازی شخصی انجام می‌شود.

برندسازی پزشکی (برندینگ پزشکی ، مدیکال برندینگ)


برند سازی انواع مختلفی دارد. اما در حیطه کار ما یعنی گروه پزشکی، برند سازی بیشتر به معنای برندسازی شخصی است. به این معنا که شما به عنوان یک پزشک عمومی یا متخصص،دندانپزشک ، داروساز، دامپزشک، فیزیوتراپ، گفتار درمان، کاردرمان، ماما، تکنسین لابراتوار پروتز و … نیاز دارید که از خودتان برند بسازید. اما اگر شما مدیریت یک بیمارستان یا یک کلینیک را به عهده دارید شاید لازم باشد برندسازی شما بر روی مجموعه شما و نه فرد به خصوصی انجام شود.

قبلا در مقاله‌ای توضیح داده‌ام که اهمیت برندسازی پزشکی چیست که می‌توانید با کلیک بر دکمه زیر آن را مشاهده نمایید:


دو باور اشتباه به خصوص در بین افراد با درجات بالای تحصیلی وجود دارد و به همین دلیل خودشان را نیازمند برندسازی و بازاریابی نمی‌دانند:


باور غلط اول اینکه فضای عمومی جامعه برای شما اهمیت زیادی قائل است! این باور فقط در صورتی درست است که شما تنها یا جزو معدود افراد کاملا شناخته شده حیطه کاری خود باشید. اما در مورد بسیاری از افراد شاغل در حیطه پزشکی، آنقدر تعداد فارغ التحصیلان و شاغلین نسبت به مثلا ۲۰ سال پیش افزایش پیدا کرده است که فضای عمومی جامعه اصلا نمیداند که شما وجود دارید!

باور غلط دوم اینکه شما فکر می کنید خدمت یا محصولی که ارائه می‌کنید از دیگران متفاوت است اما واقعیت این است که خدمات شما بسیار شبیه به آن چیزی است که همکاران رقیب شما ارائه می کنند، یا حداقل از نظر مخاطبان (بیماران)، تفاوت خاصی بین شما با دیگر همکارانتان وجود ندارد.


در واقع کسی که باید این تفاوت را بین شما و دیگر رقبا (همکاران) ایجاد کند و بعد آن را به مخاطبان (بیماران) نشان دهد، خود شما هستید! و این کار از طریق برندسازی شخصی انجام می‌شود.

برندسازی پزشکی


شما برای برندسازی شخصی در حیطه پزشکی باید سه گام مهم را طی کنید:

۱-نشان دهید که وجود دارید:

یعنی جامعه مخاطبان بفهمند که در بین ده‌ها یا صد‌ها، پزشک عمومی با کارهای زیبایی پوست، متخصص ارتوپدی، چشم پزشک، متخصص بیماری‌کودکان، دندانپزشک عمومی، متخصص ارتودنسی، فیزیوتراپیست، داروساز دارای داروخانه و … شما هم وجود دارید!


۲- تمایزی را ایجاد کنید:

باید یک فرقی بین خودتان و دیگر همکارانتان ایجاد کنید. این می‌تواند از نوع درمان شما، امکانات درمانی یا رفاهی مرکز درمانی شما تا مثلا طرز رفتار یا پوشش خودتان را شامل شود. البته این تمایز باید برای گروه هدف شما مهم و جذاب باشد.


۳-تمایز را بلند فریاد بزنید و نشان دهید:

حالا وقت آن است که این تفاوت را از طریق ابزارها و رسانه‌های مختلف به اطلاع مخاطبان خود برسانید. در حقیقت باید این تمایز را تا جایی که می‌توانید به همه نشان دهید!


اگر می‌خواهید بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت به شرکت‌ها برندی قوی و تاثیرگذار برای خود ایجاد کنید، توصیه می‌کنم توضیحات «دوره تخصصی برندسازی و بازاریابی برای گروه پزشکی» که بر اساس آخرین اصول برندسازی و همچنین تجربیات شخصی من آماده سازی شده را با کلیک بر تصویر زیر مشاهده نمایید:

بازاریابی و برندسازی پزشکیمرتبط هایی که می پسندید

سرمایه‌گذاری پزشکان

چرا گروه پزشکی باید درآمد غیر فعال داشته باشد؟

سرمایه گذاری گروه پزشکی

درآمد شما خوب است؟ ممکن است کمی فکر کنید و پاسخ شما به این سوال مثبت یا منفی باشد....

بگذارید پولتان برایتان کار کند!

سرمایه گذاری گروه پزشکی

به جای اینکه وقت زیادی را درگیر مطب، دفتر یا بیمارستان باشید (که گاهی بیشتر از کشش جسمی و...

چگونه برای بیمارن خود«حس خوب» ایجاد کنید؟

بازاریابی و برندسازی پزشکی

آنچه باعث موفقیت شما می شود، این است که بتوانید برای مراجعه کنندگان خود حس خوب ایجاد کنید. برای...

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

دانلود فیلم 28 دقیقه ای "پنج روش سرمایه گذاری کم ریسک برای گروه پزشکی"